MenuZamknij

Imprezy integracyjne

Team building

 

NA RATUNEK – zajęcia z ratownictwa górskiego

Zapraszamy na pełne emocji zajęcia integracyjne, o charakterze outdoorowym, z naciskiem na ruch na świeżym powietrzu.

Zajęcia służą bliższemu poznaniu umiejętności jakimi muszą na co dzień posługiwać się ratownicy górscy w swojej pracy, oraz technik stosowanych w ratownictwie wysokogórskim. Uczestnicy przed rozpoczęciem zajęć dzieleni są na grupy ratownicze. W ramach takiego zespołu podczas zajęć jego członkowie muszą wykazać się umiejętnością współpracy i komunikacji by wspólnie osiągnąć główny cel. Zadaniem - GŁÓWNYM CELEM – „ratowników” ( w tej roli witamy uczestników) jest odszukanie zaginionej osoby – dotarcie do niej i udzielenie pierwszej pomocy. Czas trwania z dojazdem w zależności od miejsca 3h lub 5h

GRA MIEJSKA

Gra miejska to zabawa, której uczestnicy współpracując ze sobą starają się osiągnąć wyznaczony cel.

Gra miejska to zabawa, której uczestnicy współpracując ze sobą starają się osiągnąć wyznaczony cel, by tego dokonać nie muszą jednak posiadać ponadprzeciętnej kondycji, ani szczególnej fizycznej sprawności – gra miejska stanowi bowiem wyzwanie intelektualne. Dzięki bardzo elastycznej formie budowy scenariusza w zabawie może wziąć udział dowolna liczba osób niezależnie od ich wieku i zainteresowań. Jest to także atrakcyjny element spotkań integracyjnych, oraz nowa forma zwiedzania miasta. Zadaniem uczestników jest wypełnić powierzoną im misję – dotrzeć w określonym czasie do zbójnickiego skarbu. Zakończenie gry, w zależności od oczekiwań klienta, może być w hotelu , lub w karczmie regionalnej. Czas trwania do uzgodnienia – min.2h

WYPAD ROWEROWY DO DOL. CHOCHOŁOWSKIEJ + Warsztaty tematyczne

Na parkingu u wlotu do doliny uczestnicy spotkają się z przewodnikami tatrzańskimi, którzy pomogą w doborze rowerów i podzielą grupę na mniejsze zespoły w zależności od posiadanej kondycji i możliwości indywidualnych uczestników. Podczas postojów w celu odpoczynku i wyrównania oddechu przewodnik przekaże ciekawe informacje o górach, a także bezpiecznym korzystaniu w uroku górskich wędrówek. W schronisku czekać będzie na uczestników drobny regionalny poczęstunek. Dodatkową atrakcją tej propozycji mogą być przygotowane w schronisku warsztaty tematyczne, lub spotkanie ze znanymi ludźmi gór /np. Krzysztof Wielicki/. Czas trwania zajęć w zależności od wybranej opcji 3h – 6h.

DOLINA KOŚCIELISKA Z PRZEJŚCIEM PRZEZ JASKINIĘ MYLNĄ LUB WĄWÓZ KRAKÓW

Spacer Doliną Kościeliską wraz z przewodnikiem, lub dojazd zaprzęgami konnymi do Hali Pisanej. Po dotarciu na miejsce, podejście pod wylot jaskini. Jaskinia nie jest trudna do zwiedzania, jednakże potrzebne jest oświetlenie oraz instruktorzy, którzy pomogą w jej przejściu. Miejscami korytarze są ciasne, trzeba się schylać lub przechodzić w niewygodnej pozycji. Na dnie mogą znajdować się kałuże wody. Jako drugą opcję w Dolinie Kościeliskiem proponujemy przejście przez Wąwóz Kraków. Jest to kolejne niezwykłe miejsce w tej okolicy. Głęboko wycięty w wapiennych skałach ciasny wąwóz, o dnie zarzuconym kamieniami robi na każdym niezapomniane wrażenie. Po przejściu około 100 metrów, po lewej jego stronie znajduje się żelazna drabinka, którą wspiąć się trzeba na pionową niemal skałę, w której jest wejście do jaskini – Smoczej Jamy (niewielki tunel jaskiniowy). Przez nią przechodzi się z powrotem na Polanę Pisaną (z pomocą łańcuchów i klamer jest możliwość ominięcia Smoczej Jamy). Czas trwania z dojściem pieszym; 4h-4,5h, z dojazdem zaprzęgami konnymi w jedną stroną 3h.

BÓJ O CIUPAGĘ JANOSIKA I KORALE MARYNY

Są to zajęcia typu outdoor.

Są to zajęcia typu outdoor – podczas których uczestnicy mają możliwość lepszego poznania siebie nawzajem, integracji, uczą się podstaw zachowań grupowych i działania procesu grupowego, dążenia do wspólnego celu. Zajęcia poprzez swoją formę sprawiają, że grupa staje się zespołem, a anonimowe twarze – bliskimi znajomymi. Zadaniem zbójeckich rodów / podział uczestników na rody - przed zajęciami/ jest zdobycie Janosikowego Skarbu. By tego dokonać uczestnicy podczas zajęć muszą zebrać jak najwięcej „dutków”. Za każde wykonane zadanie w terenie, zespół otrzymuje banknoty o różnych nominałach wręczane przez stojącego na danym stanowisku ”zbója”. Zwycięża grupa która uzyska podczas zajęć największą kwotę pieniędzy. Dobra organizacja pracy w zespole i komunikacja pozwoli na uzyskanie lepszych efektów gdyż na wykonanie każdego zadania będzie z góry określony czas. Czas trwania w zależności od miejsca i ilości zadań 3 h – 4h lub 4,5h – 6h

 

Wieczory tematyczne

 

KULIG Z POCHODNIAMI/PRZEJAŻDŻKA BRYCZKAMI

Wynajętymi busami uczestnicy są przewożeni do wsi Kościelisko, gdzie czekają zaprzężone w konie sanie lub bryczki, którymi wyruszają w kierunku Doliny Chochołowskiej.

To jeden z najpiękniejszych rejonów Podtatrza, ze wspaniałą panoramą na Tatry. Wokół tylko świerki i cisza, zagłuszana jedynie przez tętent kopyt i dzwonki u sań. Drogę oświetlać będą pochodnie. Do każdych sań wstawimy drobny upominek, by podczas drogi goście nie stracili ciepłoty i dobrego humoru. Celem wyprawy jest Stara Leśniczówka w Dolinie Chochołowskiej, przy której płonąć będzie ognisko. Przy nim można się rozgrzać upiec kiełbaskę i popróbować regionalnego grzańca.

ŚPASY GÓRALSKIE

Czyli pokaz góralskiego folkloru i obyczajów!

Podczas wieczoru uczestnicy mają okazję nie tylko posmakować pysznego jadła i popitki, ale też zobaczyć, jak wygląda prawdziwa, regionalna zabawa! Góralskie Śpasy to połączenie pokazów tańca i góralskich obyczajów z konkursami, np.:

  • rzut podkową do celu
  • rozpoznawanie trunków z zawiązanymi oczami
  • konkurs na rozpoznawanie serów
  • i wiele innych

Poza tym nauka tańca: pod koniec wieczoru każda baba będzie umiała zatańczyć „na 3” a każdy chłop będzie wiedział, co to „zbójnicki”!spasy-1 DISCO NIGHT Nocny klub, lata 70. Szałowe afro na głowie, dzwony i błyszczące koszule. Hity, które w mig przeniosą Cię w czasie na kolorowy parkiettanecznego klubu. Powrócimy wspólnie w czasy, gdy na parkiecie królował John Travolta a na muzycznej scenie prym wiedli Bony M czy Bee Gees. Obowiązujące kreacje to oczywiście kolorowe falbany, krótkie mini i dzwony. Na głowach zaś tapirowane fryzury oraz błysk żelu. O niezapomniany, taneczny, dyskotekowy szał do białego rana zadba DJ!

LATA 20-te, LATA 30-te

To program, gdzie wdzięk, czar i styl, cofnie nas w czasie do lat międzywojennych.

Przed wejściem na salę hostessy witają gości welcome-drinkiem i zapraszają na występ kabaretowo-rewiowy z początków zeszłej epoki. Uczestnicy zostaną przeniesieni w klimat gangsterskich porachunków czasu prohibicji, zakazanych tańców wykonywanych tylko w Moulin Rouge oraz ragtime'ów zaczerpniętych wprost z amerykańskich musicali. Czas trwania programu ok. 40 minut z podziałem na krótsze bloki. W przerwach potrzebnych na zmianę kostiumów - występy wokalne. Dalszy ciąg wieczoru to zabawa do białego rana prowadzona przez DJ!

MAMMA MIA!

Mamma Mia to gorące klimaty lat 80’tych

Mamma Mia to gorące klimaty lat 80’tych, kiedy kwiaty we włosach, kolorowe koszule i „dzwony” dyktowały trendy zarówno w modzie jak i w… zabawie!!! Uczestników przywitają rytmy Abby, której utwory ciągle porywają kolejne pokolenia do tańca. Na parkiecie pary taneczne zademonstrują układ choreograficzny, którego później wszyscy wspólnie się nauczą! Ponadto na ekranie wyświetlane będą fragmenty musicalu, który podbił serca widowni, czyli Mamma Mia z Maryl Streep w roli głównej! Ponadto w programie pokaz barmański, którego efekty będzie można osobiście wypróbować!

 

Atrakcje extremalne

 

RAFTING

Spływ pontonami odbywa się na rzece Dunajec – jedynej górskiej rzece w Polsce udostępnionej do komercyjnego wykorzystania.

Na raftingu każdy będzie mógł zmierzyć się z żywiołem górskiej rzeki pokonując w pontonie bystrza i omijając wystające z wody kamienie. Pod opieką instruktorów można przeżyć prawdziwie męska przygodę. Czas trwania łącznie z dojazdem- 5h

RAJD OFF ROAD

Proponujemy Państwu niezapomnianą przygodę

Proponujemy Państwu niezapomnianą przygodę – rajd off road podczas którego uczestnicy będą samodzielnie prowadzić samochody terenowe pod okiem instruktora. Zajęcia te są bardzo żywiołowe, wymagają sprytu, zręczności, logiki w działaniu Wrażenia z rajdu z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Trasa rajdu nie będzie zbyt trudna, jednak na tyle skomplikowana, aby każdy z uczestników mógł chociaż w części wykorzystać możliwości drzemiące w pojazdach terenowych.

WEJŚCIE NA MNICHA

Mnich – mityczna góra taterników

Mnich – mityczna góra taterników – dostępna także dla tych którzy chcą zasmakować górskiej przygody z domieszką adrenaliny – zdobyć szczyt z pozoru nieosiągalny dla człowieka.Wejście na górę jest możliwe tylko ze sprzętem alpinistycznym pod opieką doświadczonych przewodników wysokogórskich. Droga na szczyt poprowadzona jest od zachodu (od strony niezwykle urokliwej Dolinki za Mnichem) popularnie nazywana drogą „przez płytę”. Jeden przewodnik może wziąć maksymalnie 2-3 osób. Czas wycieczki z dojazdem i powrotem do Zakopanego to ok. 7 h.

 

Wycieczki

 

KASPROWY WIERCH

Święta Góra Narciarzy zimą, a latem dostarcza niepowtarzalnej okazji by każdy turysta mógł odbyć wycieczkę na ten popularny szczyt.

Wysokość Kasprowego wynosi 1987 m.n.p.m., Kasprowy Wierch jest najczęściej odwiedzanym szczytem Tatr Proponujemy Państwu wjazd wagonikiem kolejki linowej na górę, tym sposobem znajdziecie się Państwo w „sercu” gór o alpejskim charakterze. Potem wraz z przewodnikiem krótki spacer granią góry, a następnie zjazd do Kuźnic. Czas potrzebny na realizację tej wycieczki to ok. 2 h

DOLINA STRĄŻYSKA

"Kraj milczenia i marzenia, a tak piękny" jak pisał o niej Józef Ignacy Kraszewski.

Strążyska to dolina w Tatrach Zachodnich, położona pomiędzy Doliną ku Dziurze, a Doliną za Bramką. Sama dolina prowadzi aż do stóp głównego wierzchołka Giewontu. Dnem doliny płynie wartki Strążyski Potok. W górnej części doliny niewielka Polana Strążyska, na której znajdują się dwa szałasy i bufet. Dolina Strążyska jest bardzo popularnym celem turystów, ze względu na jej dużą atrakcyjność przyrodniczą. Czas potrzebny na wycieczkę – 3,5 godz.

MORSKIE OKO

To jedno z najpiękniejszych jezior górskich i najczęściej odwiedzane miejsce w Tatrach.

Sława Morskiego Oka trwa już od ponad 150 lat. "Powiadają, że być w Tatrach i Morskiego Oka nie zwiedzić, znaczy tyle, co będąc w Rzymie nie zobaczyć Papieża. Zyskało ono bowiem tak rozgłośną sławę, że wielu turystów udaje się do Tatr jedynie dla zobaczenia Morskiego Oka."- pisał w 1873 roku Walery Eljasz. Nad Morskim Okiem powstało pierwsze schronisko tatrzańskie - w 1874 roku. Kolorowa jesień ze wspaniałymi plenerami do fotografowania, sroga i śnieżna zima, potężne i groźne lawiny widziane wiosną z okien werandy to nie jedyne atrakcje czekające osoby odwiedzające schronisko. Czas wycieczki z dojazdem zaprzęgami do Włosienicy 4,5h- 5h z dojściem pieszym ok. 6h

GUBAŁÓWKA

Spacer z hotelu w stronę dolnej stacji kolejki linowo-terenowej.

Po drodze odwiedzenie miejsc szczególnie godnych uwagi / Pęksowy Brzyzek, willa Oksza/. Wyjazd kolejką na grzbiet Gubałówki który wznosi się około 300 m ponad samym Zakopanem. Góra jest znakomitym punktem widokowym zarówno na Tatry, jak i w kierunku pn. na Podhale z widniejącymi ponad nim pasmami Beskidu Wysokiego i Gorców. Na zachód od szczytu, na wzniesieniu Butorów znajduje się górna stacja kolei linowo-krzesełkowej "Butorowy Wierch". Zjazd do Zakopanego wyciągiem krzesełkowym, powrót do hotelu busem. Czas wycieczki z ok. 4 h

JASKINIA BIELSKA

Jest to jedyna udostępniona do zwiedzania jaskinia w Wysokich Tatrach.

Trasa turystyczna ma długość 1370 m - zwiedzanie zajmuje około 70 minut. Po drodze można podziwiać naciekowe wodospady oraz pagodowe stalagmity, jeziorka i inne interesujące formy jaskiniowych ozdób. Jednym z przystanków podczas trasy zwiedzania jest Śpiewalnia, którą tak nazwano dzięki dźwiękom, jakie wydają kropelki spadającej wody na powierzchnię jeziorka.

HALA GĄSIENICOWA

Całodzienna wycieczka blisko Zakopanego, ale już wysoko w góry, do miejsc magicznych dla pokoleń turystów, taterników i narciarzy.

Szlak przez Boczań, z którego rozciągają się pierwsze widoki, wyprowadza nas na Skupniów Upłaz — grzbiet między Doliną Jaworzynką a Doliną Olczyską. Od tego miejsca widoki są rozległe i ciekawe. Stamtąd zejście do schroniska „Murowaniec”. Przy ładnej pogodzie nie ma na trasie żadnych trudności. Na Halę można dotrzeć wyjeżdżając kolejką na Kasprowy Wierch i schodząc szlakiem do schroniska. Czas wycieczki pieszej ok. 6 h, w połączeniu z kolejką 4,5h.

HALA KONDRATOWA

Jest to od lat niepamiętnych brama wypadowa rozlicznych szlaków turystycznych

Jest to od lat niepamiętnych brama wypadowa rozlicznych szlaków turystycznych: na Giewont, w Czerwone Wierchy, w puste, dalekie doliny Tatr Zachodnich... Tu stawiało swe pierwsze kroki przed 40 laty – narciarstwo polskie. Dlatego też Hala Kondratowa miła jest sercu każdego miłośnika Tatr – zarówno pamiętającego ją z lat dziecinnych Zakopiańczyka – jak i przybysza ze stron dolinnych.

Oferty specjalne

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij